[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka wprowadza nowy katalog online

Raciborska biblioteka wprowadza nowy, doskonalszy katalog biblioteczny! Po dwudniowym zamknięciu oddziałów i filii biblioteki oraz wdrożeniu systemu, od piątku 19 lutego czytelnicy mogą ponownie odwiedzać bibliotekę i odkrywać korzyści nowego katalogu!

Nowy katalog to nowe możliwości! Czytelnicy mogą wyszukiwać książki/filmy/gry według lokalizacji, dostępności, typu dokumentu, roku wydania, serii czy języka. Ponadto dzięki nowemu katalogowi można samodzielnie zapisać się do biblioteki, oceniać i recenzować przeczytane książki, obejrzane filmy itp. czy utworzyć własną „PÓŁKĘ” na ulubione zbiory do przeczytania/obejrzenia/ wysłuchania „na później”. Użytkownicy mogą także samodzielnie przedłużyć termin zwrotu oraz zamawiać i rezerwować zbiory.

Nowy katalog jest dostępny dla wszystkich!Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z katalogu przy pomocy klawisza TAB na klawiaturze (oraz strzałek i spacji w przypadku menu). Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. W górnym prawym roku znajdują się przyciski do powiększania / zmniejszania czcionki oraz opcja „Wybierz kontrast.” Ponadto, co ucieszy na pewno osoby korzystające z telefonów i tabletów, nowy katalog działa także na urządzeniach mobilnych!

Nowością jest także logowanie do konta bibliotecznego za pomocą zarejestrowanego w bibliotece adresu e-mail. Począwszy od 19 lutego, Czytelnicy mogą samodzielnie migrować swoje konto lub zapisać się do biblioteki za pośrednictwem Internetu. Wszelkie wskazówki, instrukcje i wytyczne dotyczące logowania i korzystania z katalogu są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

ADRES NOWEGO KATALOGU BIBLIOTECZNEGO: katalog.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu