[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACHMiejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do udziału w projekcie MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?, którego celem jest przybliżenie sylwetki tego wybitnego pisarza, wizjonera i innowatora. Będzie to literacka podróż przez książki, naukę i wizje Lema.

Biblioteka zaplanowała szereg wydarzeń nawiązujących do twórczości Stanisława Lema, ale projekt to nie tylko spotkania z pisarzami i propagatorami nauki. To również wciągająca gra RPG, koncert, kino pod gwiazdami czy walki robotów. Na chętnych czekają warsztaty 3D, testy na astronautę i nocna obserwacja nieba. Fani poezji porównają wiersze stworzone przez algorytm z tymi pisanymi przez ludzi. Bezprecedensowe będzie przygotowanie i ukrycie kapsuły czasu z wizjami przyszłości, która zostanie otwarta za 20 lat. Projekt rusza już w lipcu!

Na wydarzenia obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji. Szczegóły na stronie biblioteki: www.mbpzory.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *