[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Music-therapy-book. Warsztaty dla dzieci

Muzyka ma wielką moc. Oprócz tego, że oddziałuje na emocje, wpływa na samopoczucie i nastrój, przywołując wspomnienia wspiera naszą pamięć. Uruchamia tym samym całą siatkę skojarzeń dotyczących osób, miejsc, a nawet zapachów.

Muzyka może także pomóc nam w podjęciu właściwych decyzji, dając szansę skupienia się na tym, co w danym momencie najważniejsze. Dociera do najgłębszych, często skrywanych obszarów, a to właśnie tam powinniśmy szukać odpowiedzi na określające nas pytania. Próbą takiej wewnętrznej podróży było zadanie postawione uczestnikom trzecich bibliotecznych warsztatów, 7 czerwca, które polegało na zastanowieniu się nad tym, co każdy z nich lubi, co jest w nim najlepsze, czego by chciał i na czym mu zależy. Zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej poprowadziła Basia Janyga – wokalistka, kompozytorka i trenerka.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu Music-therapy-book, w związku z realizacją trzeciej edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie