[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Czerwcowy Turniej Przedszkolaków”

15 czerwca powrócił – po ubiegłorocznej przerwie – Czerwcowy Turniej Przedszkolaków. Organizatorem wydarzenia jest Filia nr 2 Ostróg, areną zmagań boisko Zespołu Szkół Specjalnych. Turniej odbył się pod hasłem „Za górami, za lasami – poznajemy polskie legendy”

Do wspólnej zabawy zgłosiły się trzy drużyny: Szkoła podstawowa przy Zespole Szkół Specjalnych, Raciborskie Centrum Opieki nad Dziećmi, Przedszkole nr 11.

Dzieci skakały w workach, rzucały woreczkami do kosza,  rozpoznawały postacie z bajek, układały puzzle na czas. Najwięcej zabawy przysporzył bieg slalomem z jajkiem na łyżce. Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem legend polskich.

Wszyscy uczestnicy rywalizowali z wielkim zapałem i wolą zwycięstwa. Turniej był świetną zabawą, szkołą współzawodnictwa sportowego, nauką zasad gry fair play oraz sposobem propagowania zdrowego stylu życia, ale również popularyzacją czytelnictwa od najmłodszych lat.

Po rozdaniu nagród i dyplomów na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania dla  Zespołu Szkół Specjalnych za pomoc i wparcie w organizacji Czerwcowego  Turnieju Przedszkolaków.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu