[Wystawa] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

„Wypowiedz moje imię” – wystawa prac Czesława Gałużnego

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy Czesława Gałużnego zatytułowanej „Wypowiedz moje imię”.

Prace Artysty prezentowane będą w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w dn. 16 czerwca – 31 sierpnia 2021 w godz. otwarcia instytucji. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 16 czerwca 2021 o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Czesław Gałużny – Artysta malarz, rysownik, poeta. Mieszka i tworzy w Sosnowcu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Członek Grupy „Zagłębie”.  Zajmuje się również edukacją artystyczną m.in. jako opiekun Grup Plastycznych „Relacje” i „Salve”. Jest organizatorem akcji artystycznych i happeningów.  Swoje prace wystawiał  na 92 wystawach indywidualnych i ponad 500 zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. I nagrodę Złoty medal na II Międzynarodowym Biennale Pasteli, Medal Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, wyróżnienie Ministra Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Biennale Pasteli, Nagrodę artystyczną miasta Sosnowca oraz tytuł Zasłużonego dla Kultury Polskiej.