[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BYTOMIU

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w MBP Bytom

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu na te okazję zaprosiła panią Martynę Jaszek, aby przeczytała opowiadanie pt. „Jak nasza mama odczarowała wielkoluda” z książki „Nasza mama Czarodziejka” Joanny Papuzińskiej.

Tytułową bohaterką wybranej książki jest pani Maria mieszkająca w Makowicach. Wydaje się, że jest zwykłą mamą trójki dzieci, ale to pozory, w oczach swoich dzieci jest czarodziejką! I słusznie, gdyż potrafi znaleźć rozwiązanie każdego problemu, jest dobra i bezinteresowna, niosąc pomoc innym w trudnych i niecodziennych sytuacjach.

Na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom MBP Bytom zaprezentowała wirtualną galerię prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Bytomiu. Idea i wydarzenia Tygodnia zachęcają rodziny, ale też szkoły, przedszkola, świetlice i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania.

Zarazem promują wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży. Baśnie, bajki i legendy towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, wprowadzają w świat magii, czarów i niespotykanych, fantastycznych przygód. Pozwalają przeżyć nie tylko niesamowite przygody, ale również oderwać się od codziennych problemów, próbując je w jakiś sposób pokonać.

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Bytomiu wysłuchały tekstów klasycznych baśni pt. ”Trzy świnki”, “Bajka o rybaku i złotej rybce”, “Śpiąca Królewna” oraz “Czerwony Kapturek”, a następnie wykazały się pomysłowością, przelewając na papier przygody bohaterów tych baśni. Twórcza praca nad tekstami była źródłem radości i literackiej zabawy.

https://youtu.be/4Xv6Sm9pALA

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu