[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY ODLOTOWY POJAZD KOSMICZNY PILOTA PIRXA W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE
W ramach obchodów Roku Stanisława Lema Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu zorganizowała Rodzinny Konkurs Plastyczny „Odlotowy Pojazd Kosmiczny Pilota Pirxa”.

Celem konkursu było upamiętnienie 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, wzbudzenie zainteresowania jego twórczością oraz kształtowanie kreatywności dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pojazdu kosmicznego dla pilota Pirxa dowolną techniką plastyczną, z użyciem wszelkich, dostępnych materiałów. Okazało się, że zarówno w dzieciach, jak i w  ich rodzicach drzemią niesamowite pokłady kreatywności. Powstały ciekawe, pomysłowe i niezwykłe pojazdy kosmiczne, którymi z pewnością pilot Pirx wybrałby się w kosmos.

Laureaci konkursu wykorzystali do swoich prac najróżniejsze materiały: tekturę, kapsle, nakrętki, spinki do włosów, opakowania z jajek niespodzianek, butelki po wodzie mineralnej, metalowe puszki, pojemnik po silikonie, folię aluminiową i wiele, wiele innych.

Spośród prac, które napłynęły do biblioteki, jury wybrało najciekawsze i najbardziej kreatywne. Finał konkursu odbył się 1 czerwca 2021 roku w bibliotece.

Miało być odlotowo i tak właśnie było!

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne zestawy bogato ilustrowanych książek oraz słodkie upominki. Gratulujemy uczestnikom konkursu kreatywności oraz talentów i dziękujemy za udział w konkursie.

Nadesłała: MGBP w Siewierzu