[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

Seniorzy gminy Łazy otwarci na nowe technologie – kontynuacja szkoleń komputerowych w ramach Śląskiej Akademii Senior@

21 lipca 2021 r. w zrewitalizowanym budynku KTS w Łazach swoją przygodę z nowymi technologiami rozpoczęły dwie grupy seniorów 65+.

Było to nie lada wyzwanie, bowiem zajęcia odbywają się codziennie po cztery godziny. Jednak chęć poznania możliwości Internetu, nabycia praktycznych umiejętności pracy z komputerem bądź laptopem okazała się bardzo istotna dla uczestników, którzy zdecydowali się na tak intensywną wakacyjną edukację. Po ubiegłorocznych kursach online i w pierwszej połowie bieżącego roku, aktualne szkolenia odbywają się stacjonarnie.

Warto dodać, że od 9 sierpnia udało się rozpocząć kolejne szkolenie i zajęcia odbywały się w Bibliotece. Grupa 7 seniorów przystąpiła do intensywnej realizacji programu edukacyjnego szkoleń, uczestnicząc w siedmiogodzinnych zajęciach.

Zakończenie zajęć wszystkich grup nastąpiło 31 sierpnia br. Wręczono wówczas tablety, które seniorzy otrzymali na własność by doskonalić swoje umiejętności korzystania z Internetu oraz praktycznych usług np. e-recept, zakupu biletów przez Internet, korzystania z bankowości elektronicznej, zakupów przez Internet z dostawą do domu.

Nadesłała: Beata Kuc