[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BYTOMIU

„Apetyt na książkę”

Miejska Biblioteka publiczna im. prof. Wł. Studenckiego zaprasza na drugą jesienną cześć projektu, gdzie czekają na wszystkich zainteresowanych spotkania ze znanymi autorami książek dla dzieci i młodzieży. Działania będą realizowane w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Partnerstwo dla książki.

30 września zapraszamy na spotkanie z Joanną Jagiełło – autorką wierszy, opowiadań i powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej debiutancka powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

15 października będziemy gościć u nas Grzegorza Kasdepkę. To jeden z najbardziej poczytnych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych i laureat wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2002 r. za książkę „Kacperiada” otrzymał literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. 

Na zakończenie, 20 października, zapraszamy na spotkanie z pisarką Ewą Chotomską – autorką książek dla dzieci oraz licznych scenariuszy (m.in. do popularnego Tik-Taka, w którym wcielała się w rolę niezapomnianej Ciotki Klotki). Na spotkaniu pani Ewa będzie mówić o swojej twórczości oraz twórczości swojej matki Wandy Chotomskiej.

Serdecznie zapraszamy.

Na wszystkie imprezy obowiązuje limit miejsc, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy bezpośrednio w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży lub pod numerem telefonu: 32 787 06 01, wewnętrzny 413.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz logotypu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *