[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

12 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna będzie możliwość posłuchania o karierze Wojciecha Maroszka, międzynarodowego sędziego siatkarskiego, który mecze Plus Ligi sędziuje od roku 2002, a od 2004 jest sędzią międzynarodowym najwyższego szczebla.

W. Maroszek miał okazję sędziować kilka mistrzostw świata i Europy oraz finały pucharów Siatkarskiej Ligi Narodów. Był arbitrem podczas turnieju olimpijskiego Tokio 2020. Swoje przemyślenia postanowił zamieścić w książce „Moje Tokio 2020”, która swoją premierę miała we wrześniu tego roku. Z książki można dowiedzieć się, jak wyglądały na żywo ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk i przeczytać o wydarzeniach w tle turnieju siatkarskiego. Autor przytacza wiele wspomnień i szczerze wspomina swoje potknięcia czy upadki. Opisuje, jak wygląda życie sędziego ligowego, opowiada o warunkach życia i pracy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 i poprowadzi je Bronisław Jacek Pruchnicki. Udział bezpłatny – z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *