[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Agnieszka Greinert – „Babskie histeryjki – piosenki Mariana Hemara”

Biblioteka jest jak wehikuł – może w dowolnym momencie przenieść nas w wybrane miejsce i czas. Dzieje się tak za sprawą gromadzonych zbiorów i ich lektury, ale także dzięki wspaniałym gościom, którzy swoimi talentami – aktorskim, muzycznym, wokalnym, wprawiają tę niezwykłą machinę w ruch.

Nie inaczej było podczas wieczoru, 21 października. Doświadczając po raz kolejny tej magii przekonaliśmy się, że prawdziwy tekst nigdy nie traci na swej mocy oddziaływania – bawi, śmieszy, wzrusza niezmiennie, mimo upływu lat. Z wielką przyjemnością wspólnie wysłuchaliśmy wspaniałych piosenek Mariana Hemara, tym razem w autorskiej interpretacji Agnieszki Greinert. Artystce towarzyszyli muzycy – grający na fortepianie i akordeonie Paweł Jabłoński oraz kontrabasista Piotr Górka.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach finałowych spotkań cyklu Music-therapy-book wpisanego w program trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.