[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Noc w Bibliotece. „Zagraj z Małym Księciem”

Śmiałkowie, którzy zdecydowali się przyjąć nasze zaproszenie, wieczorową porą, 29 października, spotkali się w bibliotece, by wziąć udział w premierowych rozgrywkach nowej gry mobilnej. Interaktywna propozycja łączyła literaturę z nowymi technologiami – smartfonami lub tabletami.

Fabuła gry oraz poszczególne zadania nawiązywały do książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pt. „Mały Książę”. Gracze, po zapoznaniu się z ogólnymi zasadami, losowali numery wyznaczające kolejność startów. Po czym nastąpiło emocjonujące przejście do kolejnych etapów – odnajdywania i sczytywania kodów ukrytych w różnych zakątkach biblioteki.

Trasa wiodła od holu po Dział Informacji Regionalnej, aż do Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie finiszowali zawodnicy. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy, gadżety i materiały promocyjne dotyczące projektu. Triumfatorzy, którzy znaleźli się na podium gromadząc w najkrótszym czasie największą liczbę punktów, otrzymali nagrody – gry planszowe i książki.

Spotkanie wieńczyło cykl Play-book, wpisany w program trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.