[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BESTWINIE

W sobotnie popołudnie 17 lutego br. czytelnia Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie zamieniła się w wybieg – jak w najlepszych domach mody. Pokaz Mody Retro lat 20. i 30.  został zorganizowany w ramach projektu „Dziewczęta z tamtych lat”.

Zmiany kulturowe, postęp technologiczny posuwający do przodu cywilizację przyczynił się też do zmian kanonów piękna. Pokaz był doskonałym pretekstem do przekazania zgromadzonej publiczności informacji historycznej o zmieniającej się roli kobiety początkiem XX wieku. Dopełnieniem pokazu była wystawa sylwetek znanych kobiet (również naszej gminy), podkład muzyczny z tamtych lat oraz merytoryczna narracja towarzysząca prezentacji strojów.

Niecodzienne wydarzenie przyciągnęło sporą widownię. Było gwarno, ciekawie  i wesoło. Prowadząca pokaz Pani Joanna Rozwoda, zwróciła uwagę na zaangażowanie i skupienie zgromadzonej publiczności. Cieszymy się, że poprzez takie działania integrujemy pokolenia i popularyzujemy zarówno przeszłość jak i przyszłość naszego dziedzictwa.

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Totalizatora Sportowego.

Następne spotkanie o kosmetykach z lat ’20 już 15 marca.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Uchyła