[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

„Królewna Śmieszka” w bibliotece

DSCN3782W ramach promocji czytelnictwa siewierska biblioteka organizuje wiele różnorodnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Jedną z wielu form propagujących książkę i czytelnictwo są prezentacje bajek dla najmłodszych. Na taki właśnie bajkowy poranek biblioteka zaprosiła dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu oraz podopiecznych Pracowni Umiejętności Społecznych i Aktywizacji Zawodowej w Będzinie Filia w Gołuchowicach.

DSCN3741Bajkę „Królewna Śmieszka” zaprezentowali uczniowie z Koła Teatralnego z Gimnazjum Katolickiego w Zawierciu. Uczniowie wspaniale spisali się w roli aktorów, nawiązali świetny kontakt z przedszkolakami, a prawdziwą furorę zrobiły na dzieciach quizy, wspólne śpiewanie oraz zajęcia poświęcone profilaktyce zdrowotnej.

DSCN3770Młodzi czytelnicy pięknie odpowiadali na nie zawsze łatwe pytania związane ze zdrowym stylem życia. Za wykazaną wiedzę, otwartość i wspaniałą, wspólną zabawę dzieci otrzymały owoce oraz słodkie co nieco. Bajka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a że występowi towarzyszyły dźwięki bajkowej muzyki granej na żywo, dzieci opuszczały bibliotekę bardzo rozbawione i pełne wrażeń.

DSCN3838Nadesłała: M. Szlachta, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu