[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Gra Miejska – Terenowa Na tropie tajemnicy, czyli …wybieram bibliotekę

zdjecia 073Ostatni piątek maja na długo zapisze się w pamięci biblioteki. Dlaczego? Bo w tym dniu czeladzka książnica organizowała Grę Miejską – Terenową.

 

To była już druga edycja gry, więc pytania miały być trudniejsze niż w ubiegłym roku, ale dostosowane do wieku wszystkich uczestników. Przede wszystkim obowiązywała znajomość terenu – każdy dostał ręcznie rysowaną szczegółową mapkę. Po drugie zagadki umysłowe – krzyżówki, tajemnicze szyfry i kody, szybkie kojarzenie faktów i spostrzegawczość – każdy wie, że to atuty doskonałego detektywa. Oczywiście nie należy zapominać o sprawności fizycznej, bo to również pomaga przy tropieniu tajemnic.

zdjecia 078

Przydała się też znajomość dziecięcych powieści detektywistycznych. I to właściwie wszystko. Chociaż nie – było jeszcze zadanie ekstra – malowanie plakatu i wymyślanie hasła promującego bibliotekę i czytanie. Wszystkie drużyny poradziły sobie na szóstkę z plusem! Dlatego każdy team dostał torebkę z niespodziankami – m.in. książeczkami, gadżetami z okazji 110 lecia biblioteki publicznej w Czeladzi, piłkami i maskotkami.

zdjecia 094

Sponsorami byli: Kocikowo i sieć kin Helios, a zaproszenia na seanse zostały przekazane dzięki uprzejmości redakcji Moja Czeladź-Moje Miejsce. Serdecznie dziękujemy!

 

Nadesłała: Beata Marcinkowska, MBP w Czeladzi