[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH

Półmetek wakacji z czechowicką biblioteką

Afryka-F.8-2Jak co roku czechowicka biblioteka przygotowała mnóstwo atrakcji dla swoich najmłodszych czytelników, którzy wakacje spędzą w mieście. Właśnie minął półmetek letniego wypoczynku, a u nas naprawdę wiele się działo.

 

Oddział Dziecięcy zaprosił wszystkich chętnych w wieku od 7 do12 lat do udziału w zabawie pn. „BiblioGRA”, a ponadto na cykl zajęć techniczno-plastycznych „Zabawka ze skrawka” oraz na wizytę w świecie gier planszowych w „Planszowicach”. Z kolei ich młodsi koledzy mieli okazję uczestniczyć w cyklu zajęć pn. „W świecie bajek”.

Dziec.1Filia nr 1 przygotowała serię spotkań dla najmłodszych pod hasłem „Wędruj z nami”. W ich ramach zorganizowano wędrówkę śladem zabytków naszego miasta pod kierunkiem Zofii Barzyk, a także cykl wędrówek plastyczno-literackich po baśniach.

Dziec.2Filia nr 2 zorganizowała dwa konkursy – plastyczny i fotograficzny – pn. „Wakacje w mieście”, adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, a ponadto przygotowała zajęcia plastyczne dla dzieci, które odbywają się w każdy piątek wakacji.

Filia nr 3 zaprosiła w lipcu do Wakacyjnego Kącika Rozmaitości, w którym czekały obrazki z suszonych kwiatów, malowanie na szkle oraz nauka haftu krzyżykowego „Igłą malowane”.

Filia nr 6 zaprosiła w lipcu dzieci i młodzież do udziału w „Wakacyjnej przygodzie w bibliotece”, podczas której nie zabrakło szeregu zajęć plastycznych i literackich, głośnego czytania, zabaw, gier planszowych i konkursów.

W Ligocie-Miliardowicach odbyły się warsztaty artystyczno-plastyczne „Afryka Dzika”, prowadzone przez Beatę Bąk-Ścierską oraz Marzenę Szary. Ich uczestnicy mogli zapoznać się z tajnikami języka suahili oraz tworzenia biżuterii koralikowej, a także wziąć udział w zabawach ruchowych i malowaniu farbami sensorycznymi. Podczas kolejnych warsztatów plastycznych dzieci stworzyły rafę koralową na dużym arkuszu szarego papieru, wykonywały łódeczki techniką orgiami oraz rysowały żaglowce na morzu z użyciem suchych pasteli.Afryka w F.8-3Afryka w F.8

Filia nr 9 przygotowała warsztaty plastyczne dla dzieci z cyklu „Rysujemy, malujemy”, a dla najmłodszych – wspólne głośne czytanie najpiękniejszych bajek i baśni, gry planszowe, krzyżówki i rebusy.

Filia nr 10 zorganizowała „Niebieskie hece w smerfnej bibliotece”. Są to zajęcia adresowane do dzieci do 10 roku życia, które odbywają się w czterech blokach tematycznych: „Niebieskie warsztaty plastyczne”, „Niebieskie zajęcia kulinarne”, „Niebieskie warsztaty doświadczalne” oraz „Niebieska rozrywka”. Uczestników zajęć witały bibliotekarki w strojach smerfów. Dzieci poznały głównych bohaterów kreskówki, odśpiewały tytułową piosenkę, a także wykonały smerfa techniką orgiami. Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy przygotowali owocowe szaszłyki, deser z galaretką, kruche babeczki oraz zdobili muffinki. Spotkaniom towarzyszyło głośne czytanie o przygodach dzielnych, niebieskich stworków. Dopiero połowa wakacji za nami. W sierpniu na najmłodszych czekają kolejne biblioteczne atrakcje.

Broszki-F.9Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach