[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH

Sierpień w czechowickiej książnicy

IMG_0202

Wakacje dobiegły końca. W szkołach wybrzmiały pierwsze dzwonki, a uczniowie powrócili do szkolnych ławek. Pora więc wspomnieć, jak upłynęły tegoroczne wakacje. O tym, co działo się w lipcu w naszej bibliotece, pisaliśmy w poprzednim numerze. Jednak sierpień także obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych.

Oddział Dziecięcy kontynuował zapoczątkowaną w ubiegłym miesiącu zabawę pn. „BiblioGRA” adresowaną do dzieci w wieku 7-12 lat, a ponadto 5 sierpnia zorganizował ostatnie spotkanie dla najmłodszych z cyklu „W świecie bajek”.

IMG_0180Filia nr 2 w każdy piątek sierpnia proponowała najmłodszym czytelnikom zajęcia plastyczne. W filii nr 3 można było wykonać wazoniki ze słoików, poprzez oklejanie szklanych naczyń różnymi materiałami, a także wziąć udział w spotkaniu „Moja wakacyjna przygoda – opowieści przelane na papier”.

IMG_0440Pierwszy tydzień sierpnia w filii nr 5 był niezwykle pracowity. W poniedziałek „Lotta w bibliotece” pokazała dzieciom, jak wyglądały gry i zabawy dawniej i dziś. We wtorek „Na dobry humor Mikołajek” przygotował warsztaty techniczne. W środę odbyły się warsztaty artystyczno-przygodowe pn. „Afryka dzika”, w czasie których dzieci tworzyły kolorową biżuterię, mogły zapoznać się kulturą i niektórymi afrykańskimi zwyczajami, a także wesołymi i ciekawymi zabawami. Czwartek upłynął pod znakiem podróży z Bolkiem i Lolkiem. W piątek, podczas warsztatów plastyczno-literackich, uczestnicy pisali listy do chorych dzieci w ramach akcji Marzycielska Poczta.

Filia w Ligocie-Miliardowicach przygotowała w sierpniu warsztaty plastyczne, w czasie których tworzono puzzle, maskotki, broszki i bawiono się guzikami. 5 sierpnia w filii nr 9 dzieci mogły wykonać broszki z filcu. Natomiast, 13 sierpnia filia nr 10 zaprosiła najmłodszych na ostatnie spotkanie z cyklu „Niebieskie hece w smerfnej bibliotece” zatytułowane „Niebieska rozrywka”.

IMG_0444Kolejne wakacje dopiero za rok, ale do tego czasu czechowicka biblioteka będzie organizować kolejne spotkania, warsztaty i konkursy.

Nadesłała: Katarzyna Balon, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach