zajecia

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH

„Bawimy się razem” – impreza integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych

ZAJECIA17 września 2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowała imprezę integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych pn. „Bawimy się Razem”. Spotkanie to odbyło się w Klubie Muzycznym ChaCharnia w Czechowicach-Dziedzicach.

„Bawimy się Razem” to impreza cykliczna, która już na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny czechowickiej książnicy i stanowi ofertę adresowaną do osób niepełnosprawnych wraz z „Kolorowymi spotkaniami czwartkowymi” oraz imprezą „Dajcie Dzieciom Uśmiech”. Wśród zaproszonych gości byli także pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”, którzy brali udział w zabawach oraz występowali w charakterze jury.

Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu mażoretek „Perfekto” z Miejskiego Domu Kultury pod kierunkiem Katariny Kubiczkowej. Następnie wspólnie odśpiewano tradycyjną już dla tej imprezy piosenkę „Dobrze, że jesteś” oraz „Jedzie pociąg z daleka”.

Tematem tegorocznego spotkania były podróże po świecie. Odwiedzając poszczególne kontynenty, dzieci wykonywały różne zadania. Np. na Antarktydzie tworzyli kule śnieżne z gazet, w Afryce ozdabiali słonie, a w Europie odgadywali odgłosy zwierząt. Podczas przerwy w podróżowaniu dzieci wygryzały kształty z wafli.

Niespodzianką wieczoru była wizyta Franklina, który bawił się z dziećmi, tańczył „Kaczuszki”, a na koniec losował szczęśliwe numerki w loterii fantowej. Nie zabrakło także elementów rywalizacji. Umiejętności taneczne uczestników zostały sprawdzone w „Tańcu z Gwiazdami”, a znajomość piosenek w konkursie „Jaka to melodia”.

Impreza „Bawimy się Razem” odbyła się dzięki uprzejmości właścicieli Browaru Dziedzice oraz Klubu Muzycznego ChaCharnia, którzy nieodpłatnie udostępnili salę.

dziewczynyintegracjazajeciaNadesłała: Katarzyna Balon, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach