eksponaty

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

O owadach i pajęczakach w Filii Bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych

eksponaty12 lutego w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w niezwykle interesujących wykładach geograficzno-przyrodniczych „W świecie owadów i pajęczaków” z wykorzystaniem eksponatów Muzeum Historii Naturalnej. W fascynujący świat owadów i pająków wprowadziła słuchaczy pani Iwona Borek. Wykładowi towarzyszyła wystawa ponad 1 000 barwnych i niezwykłych eksponatów. Młodzież uczestnicząca w tych niecodziennych zajęciach miała okazję poznać tajemnice owadów i pajęczaków, wysłuchać ciekawostek o życiu motyli, wzbogacić wiedzę na temat życia i zwyczajów tych pięknych i pożytecznych zwierząt.

pokaz

Uczniowie byli bardzo zainteresowani i entuzjastycznie reagowali na wykład, zadając wiele ciekawych i dociekliwych pytań. Mamy nadzieję, że wykłady rozbudziły wśród dzieci i młodzieży ciekawość poznawania świata przyrody i będą zachętą do sięgania po literaturę przyrodniczą.

Nadesłała: Marzena Wacławek, Filia biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu