bohaterowie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Cyber-pułapka w Akademii Detektywów

SpektaklPowoli kończą się ferie zimowe, ale do Akademii Detektywów nadal chętnie przychodzą dzieci, aby kreatywnie i miło spędzić wolny czas. W przedostatni dzień zajęć, gośćmi biblioteki byli aktorzy i terapeuci z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl ukazujący skutki uzależnienia od wszelkiego rodzaju nośników informacji pod tytułem Cyber-pułapka oraz przeprowadzili warsztaty nt. bezpieczeństwa w sieci.

– Już niemal każde z dzieci posiada telefon, komputer czy tablet z dostępem do Internetu, dlatego tak ważne jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i uwrażliwienie dzieci na ewentualne zagrożenia. Stąd pomysł na włączenie się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu i zaproszenie specjalistów, którzy w przystępny sposób omówią temat z dziećmi – mówi Marzena Mróz z biblioteki.

bohaterowieZarówno spektakl jak i warsztaty bardzo spodobały się dzieciom. W trakcie zajęć młodzi użytkownicy Internetu poznali całą prawdę o Facebooku, przy użyciu zwykłej włóczki dowiedzieli się czym jest sieć a dzięki zabawie w „rysowany głuchy telefon” uświadomili sobie, że często to, co znajduje się w Internecie obrasta w sieć kłamstw a niewinny żart może skrzywdzić drugą osobę.

zajęciaTo nie jedyna akcja raciborskiej biblioteki na rzecz propagowania bezpiecznego korzystania z Internetu. Już w marcu, w oddziałach i filiach ruszy ogólnopolska kampania Tydzień z Internetem!

zajęcia

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu