NOC Z ANDERSENEM

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Z Andersenem w podróży dookoła świata – Noc z Andersenem 2016

zajęciaNoc z 1 na 2 kwietnia 2016 r. pozostanie na długo w pamięci najmłodszych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Wszystko za sprawą niezapomnianych wrażeń podczas Nocy z Andersenem, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Z Andersenem w podróży dookoła świata”. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim z Barbarą Gawryluk, która zabrała wszystkich w niezwykłą podróż do Danii – ojczyzny H. CH. Andersena. Mali podróżnicy zwiedzili miejsca związane z życiem i twórczością pisarza. Autorka opowiedziała również o swojej pracy twórczej oraz przygotowała dla dzieci test wiedzy polegający na rozpoznaniu ilustracji z wybranych baśni.

zajęciaZaproszenie do udziału w imprezie przyjęła Prezydent Miasta – Anna Hetman, która zintegrowała dzieci we wspólnej zabawie. Dzieci chętnie odpowiadały na zagadki oraz wzięły udział w zabawach tanecznych. Każdy z uczestników imprezy otrzymał również z rąk Pani Prezydent pamiątkowy certyfikat oraz upominek książkowy. Uczestnicy imprezy wysłuchali baśni „Ole zmruż oczko”, którą przeczytał Michał Szelong – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju.

iluzjonistaGwiazdą wieczoru okazał się iluzjonista Marcin Klęk, który przygotował niezwykły pokaz iluzji zachęcając dzieci do wspólnej zabawy. Przygotowano również warsztaty plastyczne polegające na tworzeniu książek artystycznych z ilustracjami do baśni H.Ch. Andersena oraz prace plastyczne w formacie XL inspirowane muzyką z różnych stron świata. Dzieci uczestniczyły w blokach animacyjnych „Zabawy z 4 stron świata” oraz „Azjatycki wieczór baśniowy”, podczas których poznały gesty i wyrażenia za pomocą których wita się w wybranych krajach świata.

Podczas „Wieczoru Baśniowego” uczestnicy wzięli udział w zabawach charakterystycznych dla kontynentu azjatyckiego oraz poznali ciekawostki z nim związane. Rankiem 2 kwietnia uczestnicy imprezy opuszczali Bibliotekę przepełnieni wspomnieniami i niezapomnianymi wrażeniami jakie wywarła na nich noc wśród książek.

zajęciaNadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju