bajki

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Baśniowy Dzień Dziecka w bibliotece

bajkiW sobotnie przedpołudnie, raciborska biblioteka zaprosiła do wspaniałej zabawy całe rodziny! Na Kasprowicza 12 pojawili się Królewna Śnieżka i Kot w butach, Kopciuszek zaprosił na wielki Bal, a Baba Jaga poprosiła o pomoc w przyozdabianiu swojej chatki. Było wesoło, kolorowo i…baśniowo!

Dzień Dziecka jest organizowany przez bibliotekę od kilku już lat i cieszy się dużą popularnością wśród raciborzan. Tegoroczna impreza była związana z baśniami braci Grimm, dlatego biblioteka zaproponowała swoim najmłodszym czytelnikom udział w baśniowych zabawach i konkursach – dzieci musiały m.in. napełnić koszyczek Czerwonego Kapturka, utuczyć Jasia czy zapleść Roszpunce jak najdłuższy warkocz.

publicznośćRówno w południe na schodach biblioteki pojawił się teatrzyk kukiełkowy Bajadera, który zaprezentował spektakl „Jaś i Małgosia w krainie bajek”. Nie zabrakło oczywiście malowania twarzy, warsztatów plastycznych, quizu poświęconego baśniom braci Grimm i finałowej loterii z nagrodami.

W trakcie zabawy, rodzice mogli skorzystać z bezpłatnych przesiewowych badań wzroku o które zadbał Salon Optyczny DOKTOR MARCHEWKA. Letnie orzeźwienie zapewnił Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu a słodkości Mieszko S.A.

konkurs

– Dziękujemy także Księgarni SOWA, dzięki której na naszym Balu pojawił się Kot w butach i oczywiście wszystkim dzieciom za wspólną zabawę. Zapraszamy za rok! – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Obszerna fotorelacja na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu