[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Letnie książkobranie na basenie w Oborze

książkobranieRaciborska biblioteka w wakacje postanowiła wyjść w teren i zadomowiła się na basenie w Oborze! Do końca wakacji, osoby odpoczywające nad wodą będą mogły skorzystać bezpłatnie z dostępu do książek i czasopism w ramach akcji „Letnie książkobranie”.

– Pomysł został podpatrzony na jednym z czeskich otwartych basenów. Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadnie do gustu także raciborzanom i „Letnie książkobranie” przetrwa do końca wakacji – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor raciborskiej biblioteki.

Regał z książkami i czasopismami znajduje się pod jednym z zielonych namiotów obok sklepiku. Korzystanie ze zbiorów opiera się na zasadzie bookcrossingu, czyli idei nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Wystarczy zatem w trakcie pobytu na basenie sięgnąć po wybraną książkę lub gazetę a po przeczytaniu oddać ją z powrotem na regał, tak żeby mogli po nią sięgnąć kolejni czytelnicy.

– Nasze „Letnie książkobranie” to oczywiście tylko namiastka tego, co oferuje biblioteka. Po nowości książkowe, filmy, płyty z muzyką, audiobooki i gry planszowe zapraszamy do naszych filii i oddziałów – kończy Małgorzata Szczygielska.