poszukiwania

[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

Literackie podchody

poszukiwaniaBieganie z książkami, rozwiązywanie zagadek literackich, zdrowa i sportowa rywalizacja – tak w skrócie można opisać zorganizowaną przez Bibliotekę w Łazach grę terenową w podchody.

Podchodziliśmy do nich dwukrotnie, ale kapryśna pogoda skutecznie odstraszała miłośników literackiej przygody. Wreszcie 22 lipca br. wyszło słońce i w samo południe śmiało ruszyliśmy w teren. Zadaniem uczestników było dotarcie do miejsca ukrytego skarbu. Trasę wyznaczały znaki patrolowe namalowane kredą na chodniku, lub ułożone na trawie z szyszek oraz patyków. Główna rozgrywka pomiędzy „żółtymi” a „pomarańczowymi” toczyła się w parku miejskim, gdzie ukryte zostały listy-wierszowane wskazówki. Każdemu z dziesięciu listów towarzyszyło zadanie. Jego poprawne rozwiązanie gwarantowało przejście do kolejnego punktu kontrolnego na całej trasie „Literackich podchodów”.

poszukiwaniaW ten słoneczny dzień wszystko kręciło się wokół książki. Była literacka krzyżówka, walizka z książkami, tajemniczy list w butelce, strzelały nawet balony. A wielki finał odbył się przy dźwiękach „tuwimowskiej” lokomotywy.

Nadesłała: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach