zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

No, a teraz zażyjmy sobie piegów! – Akademia Pana Kleksa zawitała do Raciborza

zajęciaPo Bullerbyn, Hogwarcie i Pacanowie, tego miejsca po prostu nie mogło zabraknąć! Uczestnicy wakacyjnej podróży po literaturze odwiedzili Akademię Pana Kleksa.

Pan Kleks, który nigdy nie wykładał tradycyjnych przedmiotów, zaprosił uczestników Lata do udziału w nietypowych zajęciach. Nauka kleksografii polegała na robieniu dużych kleksów na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano różne historie z powstałych w ten sposób obrazków. Potem przyszedł czas na przędzenie liter, czyli rozplątywanie ich a następnie łączenie w długie nitki nawijane na szpulki.

zajęcia

Do nietypowych zajęć, można z całą pewnością zaliczyć także dzisiejszy trening futbolu amerykańskiego, o który zadbali goście specjalni – zawodnicy Klubu Sportowego RAPTORS Racibórz. Liczyły się szybkość, zwinność, siła i… bardzo głośny doping, który uczestnicy „Lata z biblioteką” opanowali do perfekcji.

Obszerna fotorelacja z zajęć na www.biblrac.pl

Akcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu