zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Wakacyjne zajęcia w zawierciańskiej bibliotece

zajęciaCzytelnicy MiPBP w Zawierciu w minionym miesiącu mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach komputerowych i literackich. Krótką relację przestawiamy poniżej.

Sierpniowe zajęcia komputerowe

zajęcia
17 sierpnia w Dziale Metodycznym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu odbyły się kolejne wakacyjne zajęcia komputerowe dla chętnych. Na specjalne zapotrzebowanie omawialiśmy strony internetowe, blogi tematyczne, na których można znaleźć informacje o odnowie i renowacji mebli. Sprawdzaliśmy filmiki instruktażowe na Youtube na ww. temat.

Mali detektywi w bibliotece w Zawierciu
zajęcia18 sierpnia w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu odbyły się już trzecie wakacyjne zajęcia dla najmłodszych. Tym razem tematem przewodnim była literatura detektywistyczna. Uczestnicy zapoznali się z serią wydawniczą o dwójce przyjaciół – Lasse i Mai, którzy postanowili założyć Biuro detektywistyczne. Przy tej okazji rozwiązywaliśmy wspólnie zagadkę ginięcia diamentów u jubilera, omawialiśmy jakie przedmioty są niezbędne w pracy detektywa, odgadywaliśmy rebusy, krzyżówki. Dla najmłodszych nie zabrakło malowanek i wycinanek.

zajęcia

Kolorowe zajęcia w Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży

14 lipca i 18 sierpnia 2016 r.w Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu odbyły się wakacyjne zajęcia plastyczne. Na pierwszych dzieci przygotowywały kolorowe motylki na patyczkach. Na drugich odbyło się malowanie farbami kamieni.Z kamyków można było stworzyć wiele ciekawych zwierząt miedzy innymi biedronki,pszczoły, żuki, bąki. Powstało wiele ciekawych prac, które można oglądać w bibliotece.

zajęcia

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu