wycieczka

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Uczestnicy Lata z biblioteką na wycieczce w Ustroniu

wycieczkaTo już ostatnia wycieczka organizowana przez raciborską bibliotekę w ramach projektu „Wakacyjne podróże po literaturze”. Uczestnicy „Lata z biblioteką” odwiedzili wczoraj Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu Zawodziu, w Beskidzie Śląskim, w którym na rozległym terenie, na łonie przyrody mogli podziwiać,  karmić i głaskać dziką zwierzynę.

Największą atrakcją okazały się pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz sów, w czasie których można było je podziwiać w zupełnie swobodnym locie, przelatujące tuż nad głowami. Dzieci z zapartym tchem obserwowały loty drapieżnych orłów, szybkich i zwinnych sokołów czy… gadatliwych sów, które popisywały się przez zwiedzającymi, prezentując swoje piękno i siłę. W czasie pokazu, pracownicy Parku opowiadali o poszczególnych ptakach, uczyli jak je rozpoznawać i przybliżyli tajniki sztuki sokolniczej.

wycieczka

Na terenie Parku znajduje się także bliska tematowi tegorocznych zajęć w bibliotece Aleja Bajkowa, w której usytuowanych jest kilkanaście ruchomych ekspozycji znanych bajek, takich jak: Śpiąca Królewna, Czerwony Kapturek, Pinokio, Trzy świnki czy Kot w Butach. Uczestnicy „Lata z biblioteką”, którzy prze ostatnie dwa miesiące poznawali tych i innych literackich bohaterów, bez problemu rozpoznawali poszczególne postaci.

wycieczka

Akcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu