bańki

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Lato z biblioteką: Niech żyje bal!

IMPREZAWakacje powoli dobiegają końca, ale uczestnicy „Lata z biblioteką” nadal bawią się świetnie! Dzisiaj przy Kasprowicza 12 odbył się Bal przebierańców oraz warsztaty balonowe, a ulicami Raciborza przemaszerował wesoły korowód.

Dzieci przybyły na Bal w pięknych strojach. Przeważały oczywiście księżniczki, ale niektórzy tak zżyli się z poznanymi w bibliotece bohaterami literackimi, że nie zabrakło także Koziołka Matołka, Alicji z Krainy Czarów czy dzielnego rycerza.

Imprezę rozpoczęły animatorki z raciborskiego Crazy Clubu, które nauczyły dzieci modelować długie balony, puszczać duże bańki mydlane oraz zatańczyły z uczestnikami Lata w rytm największych przebojów. Następnie wszyscy wyruszyli na krótki spacer ulicami Raciborza, wykrzykując głośno „Lato z biblioteką” oraz wzbudzając zainteresowanie i serdeczne reakcje ze strony przechodniów.

Ale to nie koniec atrakcji! Po powrocie, dzieci wzięły jeszcze udział w przygotowanych specjalnie na dzisiejszy bal grach i zabawach, zbierając z zapałem pieczątki na poszczególnych stanowiskach, a na końcu z apetytem zjadły tort.

bańki

Przed uczestnikami „Lata z biblioteką” ostatnie spotkanie, które odbędzie się we wtorek 30 sierpnia o godz. 13.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. W programie m.in. przedstawienie „Wakacyjne podróże po literaturze” oraz pokaz taneczny przygotowane przez uczestników zajęć i warsztatów.

Akcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu