wakacje

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wielki finał „Wakacyjnych podróży po literaturze” z raciborską biblioteką

wakacje19 spotkań, 3 wycieczki, ponad 1500 uczestników w wieku od 5 do 17 lat, 316 strzelonych goli, spotkania z pisarzami, warsztaty, ale przede wszystkim mnóstwo radości, wesołej zabawy i inspirujących podróży po literaturze. Zakończyło się „Lato z biblioteką”!

Tradycyjnie na zakończenie Lata, dzieci przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie. Tym razem, w związku z tematem zajęć, przypomniano wszystkich bohaterów poznanych w trakcie dwóch miesięcy, m.in. Pana Kleksa, Pippi czy Alicję z Krainy Czarów.

W trakcie ostatniego spotkania, dzieci oraz ich rodzice mogli podziwiać także efekty warsztatów tanecznych „Uwolnij siebie!”, prowadzonych przez instruktorkę tańca nowoczesnego. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

impreza

Przypomnijmy, w ramach tegorocznego „Lata z biblioteką”, dzieci poznawały znanych i lubianych bohaterów literackich, brały udział w zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych, spotkaniach z pisarzami dla dzieci: Marcinem Pałaszem, Kazimierzem Szymeczko, Dariuszem Rekoszem i Barbarą Gawryluk, wycieczkach do Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej, do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej czy Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Nie zabrakło także ciekawych warsztatów: detektywistycznych, lalkarskich i wspomnianych tanecznych a na finał odbył się Bal przebierańców.

Zdjęcia ze wszystkich wakacyjnych spotkań są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/biblrac

Akcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu