nagroda

[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Wakacje w Bibliotece

praceRealizowany już po raz kolejny przez Książnicę Beskidzką program promuje literaturę dziecięcą, uczy kreatywnego myślenia oraz pokazuje jak interesująco
i miło można spędzić czas wolny. Niektórym dzieciom uświadamia, że biblioteka to miejsce, gdzie nie tylko można wypożyczyć książki, ale także spotkać kolegów, koleżanki i ciekawie spędzić czas. Rodzicom zaś daje poczucie pewności, że ich dzieci znajdują się w bezpiecznym miejscu i pod właściwą opieką.

W tym roku tematem wakacji były Podróże po świecie śladem Sienkiewicza. Dzieci uczestniczące w licznych zajęciach organizowanych przez Książnicę mogły wziąć udział w konkursie Pocztówka z Podróży z Sienkiewiczem.  Prace tworzone pod okiem pań bibliotekarek, wykonywane w dowolnej technice, zostały ocenione przez jury w składzie: Agata Zdeb, Katarzyna Ruchała, Genowefa Mandau. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30. 08. 2016 roku w Bibliotece Integracyjnej przy ul. Rychlińskiego. Laureatom nagrody wręczał dyrektor Książnicy Beskidzkiej, Bogdan Kocurek. W miłych słowach podziękował dzieciom za udział w konkursie, zachęcając do częstego odwiedzania Książnicy. Życzył także wszystkim zebranym, dużym i małym udanego roku szkolnego, który  niebawem się rozpocznie.

nagroda

Po uroczystości wręczenia nagród dzieci zaproszone zostały na poczęstunek zorganizowany przez panie bibliotekarki. Każdy mógł pochwalić się nagrodą, opowiedzieć kolegom o wakacjach, ponarzekać na zbliżający się wielkimi krokami początek roku szkolnego.

Nadesłała: Książnica Beskidzka