[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PAWŁOWICACH

Zręczne ręce ruszyły do dzieła

W środę 15 października odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Wracamy do starych technik artystycznych w nowoczesnej odsłonie – wymiana doświadczeń”. Podczas zajęć w miłej i twórczej atmosferze kreatywne panie poznawały tajniki szydełkowania.  Na kolejnych spotkaniach uczestniczki będą wyszywać haftem richelieu oraz tworzyć różne prace z gliny ceramicznej.  

IMG_0689W Gminnej Bibliotece Publicznej Filia Warszowice odbyło się podsumowanie cyklu wystaw pt. „Pasje naszych czytelników”, na których zaprezentowano m.in. haftowane obrazy, poduszki, szydełkowane serwety, ceramiczne figurki, obrazy z puzzli, tabliczki zdobione metodą decoupage’u, ręcznie robioną biżuterię, słodką pasję i wiele innych ciekawych dzieł. Wystawy wzbudzały duże zainteresowanie wśród osób odwiedzających bibliotekę.

4 listopada, na ostatnie spotkanie zaproszona została Ewa Kmiecik-Wronowicz, dyrektor czechowickiej książnicy. Pani Ewa podzieliła się z przybyłymi czytelnikami wrażeniami z trwającej miesiąc i liczącej ponad 700 km pieszej podróży do Santiago de Compostela, szlakiem św. Jakuba.

Opowieść była bogato ilustrowana fotografiami, nie zabrakło także ciekawych anegdot i zabawnych historii z podróży. Po spotkaniu, odważni mogli się zmierzyć z ponad dwunastokilogramowym plecakiem, który towarzyszył p. Ewie w podróży.

IMG_0178 IMG_0182
Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna, Pawłowice