[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Mali Mistrzowie recyklingu

5 listopada br. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu zorganizowała nowatorskie zajęcia dla dzieci. Spotkanie, w którym wzięli udział trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 13, odbyło się w Filii nr 6 w Kromołowie.

To pierwsze zajęcia z serii „Mali Mistrzowie Recyklingu”, które prowadziły bibliotekarki – Anna Gawrońska i Małgorzata Głąb.
zdjęcie 1(25) zdjęcie 1(26)

Na początku bibliotekarze wprowadzili dzieci w zasady poprawnej segregacji odpadów, na czym polega recykling.

Dzieciaki chętnie opowiadały o tym jak segregować śmieci, aby nie niszczyć środowiska i dlaczego jest to takie ważne. zdjęcie 5(14)
Każdy z uczestników przyniósł ze sobą pudełko po butach, z którego miało powstać niepowtarzalne miejsce do chowania skarbów. Dzieci wybierały materiały dekoracyjne niezbędne do udekorowania pudełka (stare gazety, plastikowe nakrętki od butelek, wstążki, naklejki, piórka).

Dzieci wykazały się kreatywnością i powstały piękne pudełka na skarby. Szukaliśmy różnych inspiracji w internecie, ale kreatywność „małych mistrzów recyklingu” była nieoceniona.
zdjęcie 5(15)Na zakończenie Panie bibliotekarki rozdały materiały informacyjne dotyczące segregacji śmieci, które pozyskano z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu