dekoracja

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Baśniowy świat Walta Disneya w filiach bibliotecznych

dekoracjaW Studziennej włóczyli się po dachach Paryża, na Ostrogu poczuli „tę moc” a w Brzeziu zwiedzali Disneyland. Akcja „Zima w mieście” nie ominęła również filii bibliotecznych, które przygotowały zajęcia animacyjne w disneyowskim klimacie.Kot wie co i jak… W Fili nr 1 w Studziennej prym wiodła kocia ferajna z Arystkotratów a zajęcia wypełniły zabawy plastyczne, ruchowe i towarzyskie. Pierwszego dnia wybrano się z krótką wizytą do Paryża, drugiego przyjrzano się bliżej kocim zwyczajom a trzeciego spróbowano stworzyć własną książkę. Wszystko to w otoczeniu plejady mniej lub bardziej znanych bohaterów bajek Disneya.

Uczestników zajęć na Ostrogu zainspirowała baśń „Kraina Lodu”. Warsztaty plastyczne poprowadziła tutaj Bernadeta Długosz-Włodarczyk, z pomocą której małe czytelniczki wykonały efektowną tiarę Elzy. W Filii nr 9 w Brzeziu dzieci rysowały portrety swoich ulubionych bohaterów oraz wysłuchały bajek: „Minnie w Paryżu”, „Donald na wrotkach” i „101 Dalmatyńczyków”.

zajęcia

Biblioteka w Markowicach zorganizowała warsztaty plastyczne z wykorzystaniem filcu i papieroplastyki oraz spotkania literackie z bohaterami bajek Disneya – Kubusiem Puchatkiem, Małą Syrenką oraz 101 dalmatyńczykami.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu