ferie

[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W BRUDZOWICACH

„W KRAINIE LODU”, CZYLI ZIMOWE SPOTKANIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W BRUDZOWICACH

ferieW czasie ferii zimowych 2017 w filii bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjno-plastyczne pod nazwą „W krainie lodu”. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, środy i piątki cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Ogólna frekwencja wyniosła 47 uczestników.

Tematem przewodnim tegorocznych zajęć była filmowa „Kraina lodu”.  Zimowe spotkania rozpoczęliśmy od stworzenia podobizny Królowej Śniegu. Uczestnicy przy pomocy brokatu, śnieżynek i innych materiałów wyczarowali piękne prace plastyczne. Kolejne spotkanie to zapoznanie się z barwnymi  postaciami krainy lodu i stworzenie domina z ich wizerunkami. Oczywiście najciekawszym bohaterem jest Olaf – sympatyczny bałwan, którego uwielbiają wszystkie dzieci. Wykorzystując papierowe rolki skonstruowaliśmy Olafa, zbliżonego rozmiarami do tego prawdziwego, który na stałe zadomowił się w bibliotece.

W drugim tygodniu spotkań miał miejsce konkurs plastyczny pod hasłem „Zimowy pejzaż – zimowa kraina”. Powstały piękne prace plastyczne ukazujące różne oblicza zimy. W konkursie zwyciężyły: Agnieszka Wylon, Dominika Wylon i Emilia Czapla.

W czasie zimowych spotkań powstały również inne ciekawe prace m.in. maski karnawałowe w kształcie misia polarnego, podobizna szalonej babci i dziadka, zimowe rękawiczki oraz śnieżynki. Na okres ferii biblioteka zamieniła się w krainę lodu i śniegu poprzez stworzony przez uczestników ogromny plakat ukazujący to magiczne miejsce. Nie zabrakło również gier i zabaw edukacyjnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się kalambury, gra elektroniczna „Rybek Nie Na Żarty”, gra zręcznościowa „Przygody Olafa” oraz zabawa w magiczne pudełko z zadaniami. Zimowym spotkaniom towarzyszyły głośne czytania fragmentów książki „Bajkowa biblioteka. Kraina lodu”.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy  oraz słodycze. Zwycięzcy zimowego konkursu zostali nagrodzeni książkami. Wszystkie prace z zimowych spotkań można podziwiać w siedzibie filii do czego serdecznie zapraszamy.

 

Nadesłała: Paulina Peterek, MGBP w Siewierzu, Filia w Brudzowicach