zajęcia

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KOSZARAWIE

W naszej instytucji nowoczesne technologie – warsztaty z kodowania i programowania

zajęciaZajęcia Lokalnego Klubu Kodowania odbywają się we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. W świat programowania wprowadziła zainteresowanych profesjonalistka Urszula Kluz-Knopek.

Od miesiąca stycznia dzieci poznają  możliwości języka Schratch. Do kodowania wykorzystywane są roboty Finch.  W ten sposób tworzą  kod przypisany określonemu obiektowi, które również  reagowały na zdarzenia zewnętrzne. Nasze dzieci stworzyły roboty piszące na arkuszach papieru A-3. Wygląd postaci przypisanych do obiektów wybierały z zasobnika, tworzyły lub importowały z zewnątrz.

zajęcia

W czasie kolejnych zajęć w bibliotece dzieci będą uczyły się tworzyć interaktywne historyjki, animacje, gry i muzykę. Dzięki nauce kodowania uczestnicy  będą mieli możliwość stworzenia własnej gry, czy programu komputerowego. Pozwoli im to  także lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Choćby dlatego będziemy zachęcać dzieci i młodzież do nauki kodowania.

spotkanie

Poprzez zabawę  poznawać będą różne typy gier komputerowych wraz z odkrywaniem historii rozwoju tej dziedziny rozrywki.  Przybliżona  im zostanie w formie quizów i gier różnorodność języków programowania, bogactwo rozwiązań graficznych i pomysłowości twórców. Młodym programistom umożliwiliśmy wyjazdowy udział w warsztatach w nowoczesnej Pracowni Multimedialnej „Twoje Media” w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

Nadesłała: Małgorzata Kępka, Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie