[Wyniki konkursu] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Percy Jackson pokonany przez dziewczyny!

DSCN8695
Seria książek o Percym Jacksonie cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodzieży, która chętnie przekracza bramy biblioteki w Raciborzu, aby zaopatrzyć się w jeden z pięciu tomów tej ekscytującej powieści lub choćby płytę z ekranizacją filmową. Aby sprawdzić, jak uważnie śledzicie przygody Percy’ego Jacksona postanowiliśmy zorganizować konkurs wiedzy o trzech pierwszych tomach (Złodziej Pioruna, Morze Potworów i Klątwa Tytana).

DSCN8689

Zgłoszenia do konkursu można było składać do 10 listopada, a w dniu dzisiejszym miał miejsce wielki finał. Do pisemnego testu składającego się z ponad stu pytań zgłosiło się aż dwudziestu siedmiu uczestników. Test nie należał do najłatwiejszych i tylko ci, którzy naprawdę szczegółowo śledzili fabułę mieli szansę powalczyć o zwycięstwo.

Komisja, która sprawdzała prace jednogłośnie stwierdziła, że młodzi może nie są pierwszymi czytelnikami, ale jeśli już sięgają po jakiś tytuł, który przypadnie im do gustu – nie ma przed nimi żadnych tajemnic. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a raciborska młodzież pokazała, na co ją stać. Po godzinnych zmaganiach z pytaniami, uczestnicy mogli odpocząć przy ekranizacjach, które powstały w 2010 i 2013 roku na podstawie dwóch pierwszych tomów. W tym czasie jury sprawnie sprawdzało praca, aby jak najkrócej trzymać młodzież w niepewności.

DSCN8701
Wiadomość o zwycięstwie z pewnym niedowierzaniem przyjęła Jagoda Bąk i przyznała, że wygrana jest dla niej wielką niespodzianką. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Szczyrba, a zaraz za nią Jessica Kustos. Jak widać nawet po tego typu literaturę chętniej sięgają dziewczyny, które także z przewagą uczestniczyły w konkursie. Wszystkie zostały nagrodzone kompletami książek.

DSCN8713
Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach wiedzy organizowanych przez Bibliotekę w Raciborzu. Śledźcie naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Racibórz