walentynki

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Słodki posmak Walentynek

walentynkiSłodki i zdrowy posmak Walentynek poznały osoby, które przyjęły zaproszenie Prezydenta Miasta Będzina i 15 lutego odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, która wspólnie z będzińskim kołem Stowarzyszenia Diabetyków zainicjowała spotkanie z myślą o osobach dbających o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Podczas kilkugodzinnej akcji z profilaktyki zdrowia ponad setka osób skorzystała z bezpłatnych porad dietetyka, skontrolowała wzrok oraz poziom cukru we krwi. Panie dodatkowo mogły poddać się przyjemnym zabiegom pielęgnacyjnym dłoni zapewnionym przez przedstawicielkę marki kosmetyków Thian de. Zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty zdrowego żywienia „Jedź świadomie” prowadzone przez Barbara Tometczak, Prezesa Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz inicjatorkę akcji „Słodki posmak Walentynek” Lilianę Małysek–Zieleniec, Prezesa będzińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków związaną również z Ruchem Społecznym DOLCEVITA. Panie podczas warsztatów wskazały jak w prosty sposób przeliczać zawartość cukru w produktach, jak w szybki sposób przygotować używając wyciskarki firmy Muke zdrowe i smaczne warzywne i owocowe soki, koktajle i musy, które uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie skomponować z ulubionych produktów.

soki

Prelegentki zaprezentowały także bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne o nazwie „kalkulator wymienników Medtronic”. Aplikacja stworzona na przez firmę Medtronic z myślą o osobach chorych na cukrzycę służy doskonale wszystkim, którzy chcą jeść świadomie i kontrolować węglowodany oraz spożywane ilości białka i tłuszczu, a więc składniki, które mają istotne znaczenie przy obliczaniu dawki insuliny posiłkowej potrzebnej dla chorego na cukrzycę. Partnerami, którzy wspierali akcje prozdrowotną „Słodki posmak Walentynek” byli:  Fundacja GEERS, której celem jest aktywne zaangażowanie w projekty na rzecz budowania świadomości problemu słuchu, jego profilaktyki  i ochrony, która przekazała zaproszenia na badanie słuchu, ogólnopolska sieć salonów optycznych Dr Marchewka, hiszpańska firma Naturhouse, marka produktów do samokontroli w cukrzycy ACCU CHECK oraz centrum medyczne Synexus wspierające działalność Stowarzyszenia Diabetyków od kilku lat.

prezentacja

Dziękując wszystkim parterom, którzy wsparli akcję „Słodki posmak Wlaentynek” oraz mieszkańcom Będzina, którzy skorzystali z przygotowanej oferty organizatorzy zapewniają, że planują kolejne podobne przedsięwzięcia w bibliotece, na które oczywiście już zapraszają. Osoby, które chciałaby uzyskać więcej informacji o świadomym odżywianiu i działalności będzińskiego koła Stowarzyszenia Diabetyków zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 737 613 339

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie