[Relacja] MIEJSKA I GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻARKACH

Mistrz Pięknego Czytania

FOTODnia 6.11.2014 r.o godz. 9.00  w Bibliotece Miejskiej w Żarkach odbył się konkurs gminny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego  pt. „ Mistrz Pięknego Czytania”.

IMG_0140
Na drugą edycję konkursu wybrałyśmy książkę Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją” to idealna książka dla dzieci. Opowiada o wielkiej przyjaźni i wierności, uczy wrażliwości i szacunku do zwierząt. Jest to prawdziwa historia, która wydarzyła się we Włoszech. Pies Lampo był bohaterem, poświęcił swoje żucie ratując małą Adele bawiącą się na torach.

IMG_0186
W konkursie brały udział dzieci z klas trzecich Szkół Podstawowych Gminy Żarki .

IMG_0165
Dzieci oceniało jury w składzie :
Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Dyrektor MGOK w Żarkach Magdalena Brzegowska, Pani Teresa Jarkiewicz emerytowana nauczycielka i dyrektorka zespołu Szkół w Żarkach, Pani Małgorzata Jaskólska emerytowana nauczycielka języka polskiego Szkoły Podstawowej w Żarkach, Dyrektor do spraw oświatowych Jakub Grabowski.

IMG_0181
Mistrzem drugiej edycji Konkursu został Dawid Cudak uczeń ze Szkoły Podstawowej w Żarkach , drugie miejsce zdobyła Anna Czyż uczennica ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, trzecie miejsce Patryk Czechowski uczeń ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. W przerwie konkursu dzieci dostały słodki poczęstunek.

Lista uczniów biorących udział w konkursie dostępna jest w siedzibie Biblioteki.

Nadesłała: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, Żarki