PLANSZA

[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Podróż po Europie – gra w wielkim formacie

PLANSZAZjednoczeni w różnorodności // motto Unii Europejskiej.

17 lutego 2017 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bielsko-Biała, działający przy Książnicy Beskidzkiej wyruszył wraz z uczniami szkół podstawowych w podróż po Europie, tworząc  wielkoformatową grę planszową.

Uczniowie przygotowali planszę gry, która prezentowała 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, a następnie udali się w pełną emocji podróż po jej barwnych polach. I tak w Holandii zakwitły piękne, żółte tulipany, a w oddali na zielonych łąkach widać było drewniany wiatrak, który lekko kręcił się na wietrze. A wszystko to dzięki naszej wyobraźni.

We Włoszech czuć było w powietrzu zapach świeżo przyrządzonej pizzy, we Francji podziwialiśmy wieżę Eiffla, a w Rumunii przywitał nas legendarny Dracula. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu tematyki europejskiej, lecz tylko jedna drużyna mogła dotrzeć do mety jako pierwsza. W zaciętym boju o pierwsze miejsce nie brakowało rywalizacji, jednak współzawodnictwu towarzyszyła dobra zabawa i uśmiechy na twarzach. Wielkie emocje towarzyszyły, kiedy na kostce do gry pojawiało się sześć oczek, to znów nutkę rozczarowania, gdy drużyna mogła ruszyć tylko o jeden krok do przodu po wyrzuceniu jedynki. Młodzi Europejczycy wykazali się zarówno wiedzą, kreatywnością, jak i umiejętnościami plastycznymi.

sala

Na koniec każdy z uczestników otrzymał wielkie brawa, gdyż w tym dniu najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas, a nie wygrana.

Nadesłała: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. Książnica Beskidzka w Bielsku Białej