SPOTKANIE

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka na Pikniku Sąsiedzkim w Ogródku Jordanowskim

SPOTKANIEJako bliski sąsiad Ogródka Jordanowskiego, raciborska biblioteka wsparła wczorajszy piknik inaugurujący założenie pierwszego w okolicy ogródka społecznego, zapewniając raciborzanom liczne atrakcje.

W godzinach przedpołudniowych biblioteka przygotowała dla zorganizowanych grup z pobliskich szkół i przedszkoli inscenizację do wierszy „Na straganie” Jana Brzechwy i „Rzepka” Juliana Tuwima. Zabawa spodobała się także rodzicom, którzy odwiedzili stoisko biblioteki po południu i przyłączyli się do wesołej zabawy.

zajęcia

spotkanie

Dużą popularnością przez cały dzień cieszyło się „Drzewko ulubionych książek” – na wcześniej wyciętych liściach uczestnicy zapisywali tytuły ulubionych książek i ozdabiali nimi jeden z krzewów w Ogródku. Wiele emocji wzbudziła tradycyjnie slackline – lina rozpięta między drzewami, na której każdy mógł poćwiczyć równowagę.

spotkanie

– Atmosfera na Pikniku była bardzo rodzinna – zarówno dzieci jak i dorośli czuli się tu swobodnie. Mamy nadzieję, że zainaugurowana wczoraj idea ogródka społecznego przetrwa i spotka się z pozytywnym odbiorem okolicznych mieszkańców – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP. Obszerna fotorelacja na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu