[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Zagłębiowska Mediateka w ramach projektu MEDIATEKA JEST KOBIETĄ 2024 zaprasza serdecznie na koncert Magdaleny Kumorek „Love Story, czyli story to love”. Koncert odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, w środę 6 marca 2024 o godz. 18.00. Wstęp wolny.

To będzie prawdziwy muzyczny one-woman show z polskimi przebojami! Jest takie powiedzenie, że piosenki są albo o miłości albo o… niczym. Piosenki tworzące koncert przeplatają się, przenikają, uzupełniają… komunikują się z widzem, który ma szanse współtworzyć wokalnie to sceniczne spotkanie.

Szlagiery Ordonki, Maryli Rodowicz czy Natalii Przybysz; evergreeny Młynarskiego, Osieckiej czy Wasowskiego tuż obok muzycznych hitów zespołów takich jak O.N.A. , Mikromusic, Wilki, Perfect, Hey… i wiele, wiele innych. Wszystkie one, znane i lubiane, w migotliwym, wzruszającym, a momentami żartobliwym dialogu ze sobą, opowiadają historię zarówno jednostkową, jak i uniwersalną. Patchworkową muzyczną historię o Miłości. I o kobietach.

Zabawny, romantyczny, przewrotny, bardzo humorystyczny program, który publiczność pokochała od pierwszego występu!

Śpiew i fortepian – Magdalena Kumorek. Czas trwania: około 80 minut.

Magdalena Kumorek – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie i Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Przez lata związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni i z wrocławskim Capitolem, dziś gra głównie w Warszawie i podróżuje po kraju. Stworzyła autorskie projekty muzyczne („Madaleine”, „Love Story, czyli Story to Love”), napisała muzykę do wierszy Leśmiana i wydała płytę z jego utworami („Śmiercie”). Aktorka filmowa i serialowa („Poranek kojota”, „Układ zamknięty”, „Przepis na życie”).

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed koncertem. Prosimy o punktualność! Organizator – w przypadku frekwencji przekraczającej możliwości Auli (200 miejsc) – zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia drzwi i odmówienia wstępu na koncert. Prosimy o wyrozumiałość.

Kilka słów o projekcie MEDIATEKA JEST KOBIETĄ 2024:

MEDIATEKA JEST KOBIETĄ 2024 to interdyscyplinarny projekt Zagłębiowskiej Mediateki, przygotowany tak, aby – z jednej strony – pomóc uczestniczkom/uczestnikom oswoić takie pojęcia jak feminizm, emancypacja czy herstoria, ale z drugiej – dać im możliwość dyskusji na temat problemów kobiet w dzisiejszej Polsce. W programie: spotkanie autorskie, pokaz filmowy, wykład poświęcony sosnowiczance, Ance Kowalskiej, warsztaty, wystawa etc.

Patronat honorowy: Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Partnerzy: Fundacja Katarzyny Stachowicz – Pokonaj Raka, Zagłębiarki – design rodem z Zagłębia Dąbrowskiego, @nieladnierysuje, Poradnia dietetyczna – Anna Krawczyk, @naturalna przewodniczka – Ewa Bul, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji – Oddział Sosnowiec, Sosnowiecki Klub Karate, EKOWIESZAK Sosnowiec, Centrum Handlowe Plejada Sosnowiec. Patroni medialni: TVS, Kurier Miejski, Śląsk, Sosnowiec.pl, Afront, 41-200.pl.