AUTORKA

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

O sportowych kaloriach i nie tylko

AUTORKA25 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu w Pałacyku Szymańskiego odbyło się spotkanie z dietetyk Iwoną Bates, autorką książki „Sportowe kalorie”, wieloletnią mieszkanką Zawiercia.
Autorka opowiadała zebranym, że w dzisiejszych czasach o zwycięstwie w sporcie decydują często drobne przewagi: ułamki sekund, centymetry, pojedyncze punkty. Chcąc osiągnąć sukces zawodnik musi dbać o każdy drobiazg a odżywianie to przecież nie tylko energia i siła, ale przede wszystkim zdrowie. Tylko osoba w pełni zdrowa może osiągnąć maksimum swoich możliwości.

Prawidłowa dieta polega na różnorodności naturalnych produktów spożywczych. Konieczne jest regularne jedzenie i nawadnianie organizmu, dbanie o właściwe proporcje węglowodanów, białka i tłuszczu. Konieczne jest też docenienie naturalnych źródeł witamin, minerałów i unikanie szkodliwych pokarmów.

Pani dietetyk przybliżyła zebranym swój blog Dieta Zdrowych Kalorii, na którym publikuje nieskomplikowane, ale smaczne potrawy.  Podkreślała, że jesteśmy tym co jemy.

Nie zabrakło pytań od publiczności, m.in. na czym smażyć potrawy (jeżeli już w ogóle), z czym jeść nasiona chia, jakie posiłki przygotowywać po treningu sportowym dzieciom i wiele innych.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu