[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Pomarańczowo i odjazdowo, czyli sobota na dwóch kółkach z raciborską biblioteką

roweryBiblioteka i rower? Czemu nie! W sobotę 12 maja ulicami Raciborza już po raz piąty przejechał Odjazdowy Bibliotekarz-ogólnopolski rajd rowerowy czytelników i bibliotekarzy. Miłośników jazdy na dwóch kółkach nie brakowało a na raciborskim Rynku, skąd wystartował Odjazdowy Bibliotekarz, zrobiło się bardzo pomarańczowo!

Odjazdowy Bibliotekarz tradycyjnie przejechał szlakiem filii bibliotecznych. Tym razem uczestnicy odwiedzili biblioteki w dzielnicach Ostróg i Markowice. W każdej z nich nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dorosłych i dzieci- konkursów wiedzy z nagrodami, krzyżówek czy puszczania ogromnych baniek. Na finał w Markowicach, dzięki wsparciu Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Ernestyna Janety odbył się grill.

rajd

rowery

– Odjazdowy Bibliotekarz to niepowtarzalna okazja do integracji bibliotekarzy i czytelników, ale także oryginalny sposób na promocję czytelnictwa i pokazanie, że zarówno biblioteka i jak i jej pracownicy mają mnóstwo pozytywnej energii – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Obszerna fotorelacja z wydarzenia na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu