[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W MARKOWICACH

Slajdowisko pachnące pomarańczami w bibliotece w Markowicach

plakatHiszpania- kraj słońca, wina, tapas i porywającego flamenco. 14 listopada w bibliotece w Markowicach odbyło się slajdowisko podróżnicze pt. „Hiszpania po przekątnej: Andaluzja-Madryt-Galicja”.

Raciborzanka Urszula Pater zabrała czytelników w podróż podkreślając, że Hiszpania to nie tylko kraj pięknej architektury, ale również obłędnej roślinności i bogactwa zapachów. Pani Urszula z pasją opowiadała o muzeach, parkach, pałacu królewskim Palacio Real czy katedrze La Almudena w Madrycie. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiły zdjęcia akweduktu rzymskiego w Segovii czy Plaża Katedr nad Zatoką Biskajską.

slajd

Uczestnicy zawędrowali do Malagi, A Coruny, Cordoby, Aranjuez, Escorial, Avili, Santiago de Compostela oraz Grenady, bo jak mówi przysłowie hiszpańskie: „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”. Oprócz zabytków uczestnicy odwiedzili także sklepy czy targowiska a nawet mieli okazję skosztować popularnych potraw przyniesionych przez prelegentkę – pysznej szynki Jamón, nugatu migdałowego Turrón de Jijona, ciasteczek Polvorón oraz aromatycznych  pomarańczy.

cukierki

Spotkanie było jednym z działań projektu realizowanego wspólnie z Przedszkolem w Markowicach, w ramach którego dzieci i ich rodzice poznają poszczególne kraje europejskie.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu