[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

ZAMKOWE FERIE W BIBLIOTECE

MAKIETANa tegoroczne ferie, podobnie jak w latach ubiegłych, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu przygotowała interesującą i urozmaiconą ofertę spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.

Odbyły się 4 warsztaty edukacyjno-plastyczne pod wspólnym hasłem „Zamkowe Ferie”. W zajęciach wzięło udział 39  dzieci, a łączna frekwencja wyniosła 85 odwiedzin. Warsztaty wypełniły zajęcia plastyczne, opowieści i legendy o sławnych zamkach oraz zabawy ruchowe. Dzieci tworzyły znaczki pocztowe z wizerunkami sławnych polskich i zagranicznych zamków od Siewierza poczynając, a na zamkach Francji, Japonii kończąc.

ferierysunki

Powstała galeria portretów praprzodków. Każde z dzieci mogło sobie wymyślić tajemniczego praprzodka, który był czy to rycerzem czy np. koniuszym na zamku. Dużą kreatywnością uczestnicy zajęć wykazali się wykonując własne  makiety zamków z różnych materiałów.  Dzieci zamieniły się w projektantów zamkowej mody i tworzyły stroje dla zamkowych postaci jak np. kat, błazen czy damy dworu. Dziewczyny projektowały  pantofelki dla dam dworu,  a chłopcy ciżemki. Powstały rycerskie maski, szkatułki skrywające zamkowe skarby i sekrety oraz nietoperzowe i bałwankowe torby papierowe.

makieta

Nie zabrakło zamkowych duchów i nietoperzy oraz walentynkowych kartek zamkowych. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, które wręczyła Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu Magdalena Szlachta. Z pięknych i pomysłowych feryjnych prac plastycznych powstała interesująca wystawa.

Nadesłała: Jolanta Jakubczyk; MGBP w Siewierzu