[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Z Koziołkiem Matołkiem poznajemy Racibórz

SONY DSC24 kwietnia późnym popołudniem najstarsza grupa przedszkolaków z przedszkola w Markowicach brała udział w podchodach poznając atrakcje Raciborza i szukając Koziołka Matołka. W wyznaczonych miejscach dzieci wykonywały różnorakie zadania, za które otrzymywały pieczątki na imiennych kartach uczestnika.

SONY DSCStrategicznym punktem spotkania była Biblioteka przy ul. Kasprowicza. Już przy furtce na dzieci czekała koperta z zadaniem do wykonania. Dzieci chętnie pomogły detektywowi Danielowi w poszukiwaniu zagubionych literek w ogrodzie biblioteki i utworzyły z nich hasło dnia. Za wykonane zadanie wszystkie otrzymały pamiątkową pieczątkę.

SONY DSC

Po przerwie na poczęstunek regeneracyjny, po którym dzieci ponownie ożyły, rozpoczęły zwiedzanie biblioteki i odwiedziły wszystkie jej zakamarki. W plastycznych zmaganiach wyraziły swoje wrażenia z odwiedzanych tego wieczoru miejsc i zaprezentowały swoją wiedzę w konkursie o Raciborzu. Na koniec spotkały się z Koziołkiem Matołkiem, którego osobiście przyprowadził nie kto inny jak detektyw Daniel. Żal było przedszkolakom się żegnać, ale z pewnością nie było to ostanie spotkanie w bibliotece.

SONY DSCNadesłała:Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu