TEATR

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, czyli raciborzanie w teatrze w Opolu

TEATRW drugim tygodniu ferii zimowych, uczestnicy bezpłatnych zajęć animacyjnych organizowanych przez raciborską bibliotekę, wzięli udział w wycieczce do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl „Trzej muszkieterowie”. Szybkie zwroty akcji, intrygi, brawurowe popisy szermierskie i duża dawka humoru – to wszystko czekało na młodych widzów w trakcie teatralnej uczty.

– „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa to wiecznie żywa klasyka literatury płaszcza i szpady, która świetnie wpisuje się w temat organizowanych przez nas zajęć – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z raciborskiej biblioteki.

W trakcie ponad godzinnego przedstawienia, dzieci poznały historię Atosa, Portosa i Aramisa a także D’Artagnana w niecodziennym wydaniu o który zadbała jedna z najlepszych współczesnych dramatopisarek dla dzieci Marta Guśniowska. Uczestników Akademii Detektywów, z których większość była w teatrze po raz pierwszy, zachwyciły wspaniałe kostiumy, intrygująca muzyka i aktorski kunszt najwyższych lotów.

teatrplakat

– Przed nami ostatnie dni w Akademii Detektywów. Już jutro zapraszamy na spektakl „Cyber-Pułapka” oraz warsztaty „Bezpieczeństwo w Sieci”, które poprowadzą instruktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. W piątek odbędzie się finałowe przyjęcie na Baker Street 221b – zaprasza Marzena Mróz, kierownik EUREKI przy Kasprowicza 12, gdzie odbywają się zajęcia.

Nadesłała: Miejsko i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu