[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Książnica Beskidzka

bielskoWrzesień w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej zapowiada się niezwykle interesująco. Już dzisiaj zapraszamy na dwa ciekawe naszym zdaniem wydarzenia kulturalne, które odbędą się w Saloniku Literackim (ul. Słowackiego 17a).

  • 21.09. 2016 r. godz. 18.00 –  debata tytanów inteligencji, finezji językowej, dowcipu – spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem oraz Michałem Ogórkiem.

W rozmowie prowadzonej w lekkiej formie opowiedzą o sobie, o przeszłości i współczesności, a także o języku polskim. Podczas spotkanie będzie możliwość nabycia książek i uzyskania autografu.

  • 22.09.2016 r. godz. 17.00 – Jubileusz 30-lecia debiutu poetyckiego Piotra Zemanka

Piotr Zemanek to bielski poeta i bard. Laureat około dwustu ogólnopolskich konkursów i  nagród poetyckich. Autor ponad stu pięćdziesięciu publikacji w antologiach oraz czasopismach literackich. Kompozytor i wykonawca autorskich piosenek poetyckich. Jego twórczość była wielokrotnie prezentowana na antenie radiowej i w telewizji regionalnej.

W programie spotkania m.in.: prezentacja nagrodzonych wierszy, recital piosenki autorskiej w wykonaniu poety i Jego gości. Spotkaniu będzie towarzyszyć okolicznościowa wystawa publikacji oraz prezentacja prac projektu POEMFORMANCE.

Spotkanie prowadzi Katarzyna Ruchała

  • Książnica Beskidzka Dzielnicowa Biblioteka Publiczna, Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 40 zaprasza 13. 09.2016 r. godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Michałem Witkowskim, jednym z najgłośniejszych i najciekawszych współczesnych pisarzy, autorem wielu nagradzanych książek, laureatem Paszportu Polityki za powieść Barbara Radziwiłłówna z Jaworzyny Szczakowej czyli „groteskowej opowieści o losach śląskiego półświatka”. Jego twórczość (Lubiewo, powieść kryminalna Drwal), jak i sama osoba autora budzą wiele skrajnych emocji, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

Spotkanie poprowadzi Szczepan Matyjasek