SALA

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

Spotkanie autorskie z Panem Stanisławem Czekalskim

SALA19 listopada biblioteka wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Siewierzu zaprosiła mieszkańców gminy na spotkanie autorskie ze Stanisławem Czekalskim, autorem książek o Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim. Pan Czekalski jest organizatorem turystyki, przewodnikiem beskidzkim, aktywnym działaczem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, wieloletnim prezesem Zarządu Oddziału PTTK w Sosnowcu. Spotkanie było okazją do poznania historii naszego regionu, śródmiejskich szlaków krajoznawczych, a także do odkrycia atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu Siewierza.   

Opowieściom naszego Gościa towarzyszyła interesująca prezentacja multimedialna ukazująca walory regionu oraz najciekawsze atrakcje turystyczne Zagłębia Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Prezes UTW w Siewierzu Grażyna Czerwińska, Radny RM w Siewierzu Jan Bańka, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie z Koła Telewizyjnego iTV Junior z ZS w Siewierzu pod opieką Agnieszki Sularz, mieszkańcy Gminy Siewierz.

uczestnicy

Mamy nadzieję, że to interesujące spotkanie i pasja z jaką Autor opowiadał o urokach przyrody oraz atrakcjach turystycznych zainspirowały uczestników spotkania do aktywnego zwiedzania regionu Zagłębia Dąbrowskiego.

W bibliotece znajduje się już bogato ilustrowana książka „Zagłębie Dąbrowskie zawsze po drodze”, mająca formę przewodnika, do którego dołączona została dwustronna mapa przedstawiająca współczesne Zagłębie oraz reprint mapy z 1939 roku. Publikacja ta na pewno okaże się interesująca zarówno dla krajoznawców i turystów jak i miłośników Zagłębia. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: M. Szlachta, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu