spotkanie

[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Spotkanie autorskie

spotkanieWe środę 22 marca 2017 roku w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Juliuszem Wątrobą, który opowiedział licznie przybyłym słuchaczom, fanom swojej twórczości, o najnowszym tomiku wierszy  Mrówki far(m)a(z)ona. Poetę i przybyłych gości powitał dyrektor Książnicy Beskidzkiej, Bogdan Kocurek.

Juliusz Wątroba pochodzi z Rudzicy. Jest poetą, satyrykiem, autorem wierszy lirycznych i satyrycznych, fraszek, piosenek, tekstów kabaretowych, felietonów. Debiutował w 1977 roku, pisywał do Szpilek. Opublikował wiele tomików poezji i satyr. Współpracował z Polskim Radiem, z Bielską Sceną Kabaretową. Jego twórczość doceniona została na wielu konkursach literackich, a sam poeta zdobył liczne nagrody.

spotkanieCięty język, dowcip, ironia, celne spostrzeżenia zamknięte w maleńkiej formie – to właśnie fraszki Juliusza Wątroby, zebrane w najnowszym tomiku Mrówki far(m)a(z)ona. Niektóre rubaszne, inne frywolne, wszystkie zabawne, zaskakują celną puentą. Polityczne, erotyczne, małżeńskie – do wyboru do koloru. W trakcie spotkania poeta odczytał niektóre ze swoich utworów, powodując radosne wybuchy śmiechu wśród słuchaczy. Było wesoło, nieco lirycznie, a to za sprawą piosenek, które Juliusz Wątroba wykonał w duecie z Sabiną Głuch. Piosenki pochodziły ze spektaklu Pociąg do miłości. spotkanie

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej